Obavijest o upisu djece u I. razred osnovne škole za školsku godinu 2021./2022.

U I. razred osnovne škole upisivat će se djeca koja do 1. travnja 2021. godine navršavaju 6 godina života (zaključno na dan 31. ožujka 2021. godine).

Prije upisa u I. razred,  roditelj/skrbnik obvezan je dogovoriti termin pregleda za dijete u ambulanti nadležnog školskog liječnika radi utvrđivanja njegovog psihofizičkog stanja, a potom i u osnovnoj školi koju će dijete pohađati prema upisnom području.

Za dijete koje nije školski obveznik, a koje će tijekom 2021. godine navršiti šest godina života, roditelj/ skrbnik može u područnom uredu gradske uprave, sukladno djetetovoj prijavi prebivališta/boravišta, podnijeti zahtjev za prijevremeni upis u I. razred najkasnije do 31. ožujka 2021. godine. Za dijete koje je pohađalo predškolsku ustanovu roditelj/skrbnik dužan je, uz zahtjev za prijevremeni upis djeteta, priložiti i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta.

U slučaju da dijete iz opravdanih razloga ne može pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja do 4. lipnja 2021. godine, roditelj/skrbnik dužan je najkasnije do 30. svibnja 2021. godine o tome obavijestiti stručno povjerenstvo škole kojoj dijete pripada prema upisnom području te s njim dogovoriti drugo vrijeme pregleda.

Pri upisu u I. razred osnovne škole roditelj/skrbnik djeteta dužan je predočiti školi:

1. mišljenje stručnog povjerenstva o utvrđenom psihofizičkom stanju djeteta za upis u I. razred i

2. ukoliko je riječ o prijevremenom upisu u I. razred, Rješenje kojim se to odobrava.

Termin pregleda djeteta  u školskoj ambulanti može se zatražiti  putem aplikacije Terminko  (www.terminko.hr

Za OŠ Jabukovac – Zagreb nadležna je:

Služba za školsku i adolescentnu medicinu

Tim Medveščak – Laginjina 16, telefon: 4843 – 818

Doc. dr. sc. Vera Musil, dr. med., spec. školske medicine

Roditelj ili skrbnik telefonskim pozivom naručuje dijete na utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta radi upisa u 1. razred u školi.

Telefon: 48 38 811, 48 34 391

mail adresa: karmela.pavalic@gmail.com

Ponedjeljak - petak : 8:00 do 18:00

Upis u prvi razred u lipnju 2021.

objavio: Ivica Švaljek   datum: 17. 3. 2021.