Zelena čistka

Zajednička jednodnevna akcija čišćenja i uređenja našeg školskog dvorišta održala se u petak, 14. rujna 2018. u sklopu Zelene čistke. Svi su razredi, zajedno sa svojim razrednicima i ostalim učiteljima,vrijedno uskočili u uloge malih i velikih ekologa. U dobrom raspoloženju i zajedničkim snagama očistili smo korov u gredicama uz našu edukativnu stazu, skupili smo granje, pograbljali lišće, nadohranili i zalili sve biljke, skinuli puzavce, orezali ocvalo cvijeće i pokupili sav otpad. Koordinatorica Zelene čiste, profesorica Lukšić,  sve je izvrsno vodila, a učenici su zaista pokazali kako su svjesni da je za čišće, ljepše i zelenije sutra izuzetno vrijedan napor koji su uložili. Upravo je to buđenje svijesti o važnosti odgovornog ponašanja prema okolišu, prirodi i planetu Zemlja, koja je naše zajedničko dobro, prvi korak na na tom putu s ciljem njegova očuvanja.

Zelena čistka dio je globalnog pokreta Let’s do it! i godišnjih akcija World Cleanup (Očistimo svijet), koja okuplja aktivne građane i organizacije u najvećem  volonterskom projektu u povijesti čovječanstva i ponosni smo što smo dio nje.

Pod opširnije pročitajte više, a u foto-galeriji pogledajte fotografije.

U petak 14.rujna 2018.oko 9 sati.
Opremljeni alatom i rukavicama krenuli samo u potragu za korovom.U dvorištu naše nove škole, ispod prozora nove učionice ima cvijeća ali i korova.Male spretne ruke su začas počupale korov i travke.Iza nas je ostao lijep i uređen cvjetnjak.

Učenici 2.a razreda i učiteljica Nena Radusin

Zelena čistka - World Cleanup Day

U petak, 14.9. 2018. i 3.a razred uključio se u vrijednu akciju čišćenja i očuvanja školskog okoliša. U veselom raspoloženju cijeli školski sat učenici su skupljali papiriće i ostalo smeće bačeno u školsko dvorište. Na taj način pokazali su da se znaju odgovorno ponašati prema prirodi i okolišu.

Učenici 3.a razreda i učiteljica Ines Zorko

objavio: Alen Horvat   datum: 16. 9. 2018.