Literarni natječaj Odjeci

Lucija Stanković, učenica 7. a razreda, na najljepši  je mogući način predstavila i promovirala našu školu napisavši rad pod nazivom Doživljaji slatkog vrhnja (recept za kruh). Njezin je rad u literarnom natječaju Odjeci odabran kao najbolji među pristiglima iz Grada Zagreba. Tom je prigodom Lucija u pratnje profesorice Tihane Bilešić, koja je ujedno bila i njena mentorica, primila simboličnu nagradu Naklade Ljevak. Svečanost proglašenja održala se u Klubu književnika.

Literarni natječaj Odjeci zamišljen je kao festival književnog stvralaštva. Glavni je cilj projekta privući, educirati i zadržati čitateljsku publiku, približiti im knjigu i motivirati ih na razvijanje čitateljskih navika još u prvim susretima s knjigama.

Odjekovci pišu o onome što je bilo,što jest i što će biti.

Neizmjerno je bogatsvo učeničkih poruka, misli i osjećaja uvezano u zbornik u kojem je svoje mjesto zauzela i naša Lucija, na ponos i radost svoje škole.

Čestitke Luciji i njezinoj mentorici.

Marina Bogut, prof.

objavio: Alen Horvat   datum: 19. 9. 2018.