Europski tjedan sporta

Europski tjedan sporta (23. - 30. rujna) inicijativa je Europske komisije za promicanje sporta i tjelesne aktivnosti diljem Europe. Tjedan sporta namijenjen je svima bez obzira na dob, podrijetlo ili tjelesnu pripremljenost. Ova europska kampanja usmjerena je na poticanje Europljana da budu aktivni (#BeActive) tijekom Tjedna sporta i ohrabriti ih da ostanu aktivni tijekom cijele godine.

Pod opširnije pročitajte cijeli tekst, a u galeriji pogledajte sve fotografije.

Raduje nas posjeta ministrice znanosti i obrazovanja. Gđa. Blaženka Divjak naglasila je da „Svi zajedno imamo veliku odgovornost promicati zdrav život jer statistika je neumoljiva i naše društvo mora mijenjati stečene navike.“

Svi učenici naše škole 1. - 8. raz. aktivno su se uključili u obilježavanje Europskog tjedna sporta. U četvrtak, 27. rujna u novoj sportskoj dvorani i igralištu.

Kroz sportsko druženje sa drugim školama OŠ Gračani, OŠ ban Josip Jelačić, OŠ Tin Ujević, OŠ Augusta Šenoe u štafetnim igrama, graničarima, košarci, nogometu, badmintonu, odbojci i stolnom tenisu.

Definirano je pet najvažnijih razloga za održavanje Europskog školskog sportskog dana:

1. Naglašavanje važnosti tjelesne i zdravstvene kulture te školskog športa
2. Stvaranje zabavnih i zanimljivih tjelesnih aktivnosti za mlade
3. Promicanje zdravlja i dobre forme kroz cjeloživotno učenje
4. Poticanje uključenosti u društvo i razvoj društvenih kompetencija među učenicima
5. Povezivanje s drugim europskim zemljama

Prof,Skračić tzk

objavio: Alen Horvat   datum: 1. 10. 2018.