26. rujna Europski dan jezika

Europski dan jezika obilježava se 26. rujna svake godine od 2001. godine. U Europi se govori više od 200 europskih jezika. U Europi su 24 službena jezika, a koristi se tri pisma.

Cilj obilježavanja europskog dana jezika je poticanje na učenje jezika. Znanje jezika omogućava nam lakše povezivanje s drugima, ruši kulturne stereotipe, olakšava pronalaženje posla itd.

Europskim danom se želi upozoriti i zaštititi manje raširene jezike i potaknuti na njihovo učenje.

Europski dan jezika u nižim razredima obilježili smo kratkim okupljanjem u našoj sportskoj dvorani.

Učenica 2.a Viktorija Zajec je uz podršku prijateljice Leone Dalić otpjevala na češkom pjesmicu ˝Abeceda˝. Ester Groeneweg iz 4.a pročitala nam je omiljenu slikovnicu njene sestre ˝Uilskuikentjes˝ na nizozemskom, a Milena Kukuruzović, mama Vanje Kukuruzovića iz 1.a, pročitala nam je rusku pjesmicu Muha Cokotuha.

Nakon čitanja zadržali smo se u kratkom razgovoru o važnosti učenja stranih jezika. Zaključili smo da je važno učiti jezike jer nam pomažu u komunikaciji, kada putujemo u strane zemlje pomažu nam pronaći nove prijatelje ili curu na tulumu u stranoj zemlji!

Zlatka Belošević

U galeriji možete pogledati kako su svi učenici naše škole obilježili Europski dan jezika.

objavio: Alen Horvat   datum: 1. 10. 2018.