Listopad u knjižnici

Listopad je poseban mjesec. Cijeli listopad je posvećen školskim knjižnicama. To je Međunarodni mjesec školskih knjižnica, zadnji ponedjeljak u listopadu se obilježava Međunarodni dan školskih knjižnica. Tema ovogodišnjeg Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica bilo je pitanje ˝Zašto volim svoju školsku knjižnicu?˝. Učenici su sa svojim učiteljicama, razrednicima i profesorima hrvatskog jezika posjetili knjižnicu i na malim radionicama odgovorili na postavljeno pitanje.

Odgovore možete pročitati pod opširnije, a fotografije pregledati u fotogaleriji.

Evo nekih odgovora:

- zato što puno volim čitati

- zato što je tiho i što volim knjige

- zbog stripova

- zato jer u njoj čitam

- zato što je čitanje najbolje učenje

- zato što mogu u njoj čitati i razmišljati

- uvijek nađem neku dobru knjigu pomoću koje razvijam svoju maštu, mozak i vokabular

- zato što učimo čitati i puno možemo naučiti

- jer se tamo čitaju prelijepe bajke i priče

- zato što čim uđem u nju naučim nešto novo i zabavim se uz knjige

- jer ima knjiga koje me vode u tajanstvene dijelove svijeta i svemira

- jer mi je blizu i ne trebam ići u grad

- jer mi vrijeme u njoj uvijek brzo prođe

-zato što mogu doći i razgovarati s knjižničarkom

- volim svoju školsku knjižnicu jer su je preuredili i sada je veća i ljepša

- ima puno zanimljivih i napetih knjiga

-zato što je mala, a ima svakakvih knjiga i jer ima mnogo crteža

Volim čitati knjige o kristalima, mineralima, životinjama i biljkama. Čitanje je zlato za mene. Mogu naučiti puno o svijetu.

Volim svoju školsku knjižnicu zato što kad zakoračim u nju imam osjećaj kao da sam zakoračila u neki novi, čaroban svijet.

Volim svoju školsku knjižnicu zato što je knjižničarka dobra, zato što tamo uvijek možemo doći i pisati zadaću ili raditi nešto i zato što mi je tamo uvijek zabavno i osjećam se sigurno.

Volim svoju knjižnicu zato što ima šah.

Volim svoju školsku knjižnicu zato što je to moja najbliža knjižnica koju sam ikad imala, školska knjižnica mi je prva knjižnica u životu. I zato je volim.

Sviđa mi se knjižnica jer ima neki ugodan miris, tiho je i toplo.

Zato što mogu besplatno posuđivati knjige. Ne moram kupovati.

Volim svoju školsku knjižnicu zbog svih rješenja koje sam ostavio u toj knjižnici, svih prijatelja koje sam stekao u toj sobi, ali mi je isto draga zbog svih knjiga.

Na fotografija su učenici 4.a koji su knjižnicu posjetili na Međunarodni dan školskih knjižnica.

Zlatka Belošević

objavio: Alen Horvat   datum: 14. 11. 2018.