Europski školski sportski dan

Europski školski sportski dan je paneuropska inicijativa čiji je glavni cilj promocija tjelesne aktivnosti i zdravlja među učenicima. Kao jedna od fokus tema Europskog tjedna sporta u Hrvatskoj se provodi već posljednje dvije godine i ostvaruje značajne rezultate.

Definirano je pet najvažnijih razloga za održavanje Europskog školskog sportskog dana:

1. Naglašavanje važnosti tjelesne i zdravstvene kulture te školskog športa
  2. Stvaranje zabavnih i zanimljivih tjelesnih aktivnosti za mlade
  3. Promicanje zdravlja i dobre forme kroz cjeloživotno učenje
  4. Poticanje uključenosti u društvo i razvoj društvenih kompetencija među učenicima
  5. Povezivanje s drugim europskim zemljama

Organizacija se temelji na volontiranju te zahtijeva podršku škola i lokalnih zajednica. Škole koje sudjeluju u ovoj inicijativi postaju dijelom pokreta #BeActive koji sponzorira Europska komisija.

U našoj školi smo ugostili Dinamo futsal ekipu,
učenici i profesori kroz sportsko druženje u odbojci, nogometu i graničarima, timskim radom pokazali  smo koliko je važno promicanje zdravlja i dobre forme kroz cjeloživotno učenje

prof. Skračić Davorka

objavio: Alen Horvat   datum: 7. 10. 2019.