Terenska nastava u Edukacijskom centru Hrvatskog Crvenog križa u Zagrebu

Dana 10.10.2019. naši sedmaši su pohadjali terensku nastavu u Edukacijskom centru Hrvatskog Crvenog križa u Zagrebu.

Stigli su na zakazani termin u pratnji razrednika i vjeroučiteljice, vrlo disciplinirano i motivirano, unatoč lošem vremenu. Odmah po dolasku, učenici su krenuli u obilazak edukativno-izložbenog prostora. Voditeljica Helena im je kroz različite aktivnosti otkrivala nove sadržaje i upoznavala ih sa Centrom.

Tako su kroz...

Tako su kroz izložbu fotografija, predavanje, interaktivne i multimedijske sadržaje i prostorije učenici stekli uvid u postanak i osnivanje ove humanitarne organizacije. Konkretnim prezentiranjem vještina, upoznali su djelatnosti i ciljeve Crvenog križa. Nakon što su pogledali kratki  dokumentarni film o Crvenom križu, uslijedila je radionica. Naši su učenici sudjelovali u  Parlaonici-Demokratske kulture i prihvaćanje različitosti.

Cilj radionice je kroz igru, praktični rad i iskustveni doživljaj, senzibilizirati učenike društvenim vrijednostima, toleranciji, solidarnosti, poštivanju vrijednosti nacionalne kulture i baštine i poštivanju vrijednosti drugih kultura i naroda.

Naši učenici su sudjelovali aktivno, bili su glasni, gorljivo su branili svoje stavove i trudili se uvažavati argumente suprotne strane.

Posjet je trajao od 14 sati do 16:30.

Dobili smo promidžbeni materijal Hrvatskog Crvenog križa i prigodne diplome o sudjelovanju.

Sandra Erić

objavio: Alen Horvat   datum: 13. 10. 2019.