Ispis statistike od 20. 9. 2010.

Edukativna radionica i predstavljanje slikovnice ˝Priča o Vedranu˝ Cile Baričević

U petak, 21. svibnja 2020., održana je Zoom edukativna radionica Udruge Korablja za učenike 4.a i 4.b razreda.

U video susretu bili su uključeni članovi i volonteri Udruge u svom centru u zagrebačkoj Dubravi, književnica Željka Horvat Vukelja u svom domu. Iz svog doma javila se i naša učiteljica Nena Radusin, a učenici 4.a i 4.b u pratnji učiteljica Mie Kovaček i Martine Šoštarić uz asistenticu Emu i knjižničarku pratili su događanje u školi.

Književnica Željka Horvat Vukelja predstavila nam je i pročitala slikovnicu ˝Priča o Vedranu˝ koju je napisala Cila Baričević, mama jednog člana Udruge Korablja. Potom je Slavenka Miličević, voditeljica radionice, objasnila čime se bave, a kako provode vrijeme i koje su im zanimacije reklo nam je nekoliko korisnika koji su se okupili za ovu prigodu.

Udruga Korablja je zajednica osoba sa i bez intelektualnim teškoćama. U njihovom radu pomažu im brojni asistenti i volonteri. Udruga je povezana s drugim zajednicama u federaciju L´Arche International.

Cilj edukativnih radionica je otkrivanje skrivenih darova koje imaju ove osobe, njegovanje međuljudskih odnosa.

Učenici su bili pozvani predstaviti se i prepoznati darove koje su uočili kod svojih kolega u razredu.

U prilogu je nekoliko fotografija s ovog susreta.

Zlatka Belošević, knjižničarka

objavio: Ivica Švaljek   datum: 10. 6. 2021.

Nadležni školski liječnik:

Nastavni zavod za javno zdravstvo „Dr. Andrija Štampar“,

Odjel za školsku i adolescentnu medicinu,
Laginjina cesta 16
Matea Bračić, dr. med.
Dragica Krajinović, bmt
Tel. 01/4843-049
Radno vrijeme: parnim datumima – ujutro
neparnim datumima - poslije podne

STEM revolucija