Događanja u školskoj godini 2016./17.

FRIŠKOVi ekolozi

Projektu Skupljajmo zajedno stare baterije pridružili su se od drugog polugodišta ove školske godine i učenici OŠ Jabukovac iz Zagreba. Iz tjedna u tjedan pokazuju da su spremni ekološki djelovati i tako očuvati prirodni okoliš. Sudjelujući u skupljanju i zbrinjavanju starih baterija, učenici su potaknuli svoje roditelje, susjede i prijatelje da se uključe u akciju. Prema riječima inicijatora i koordinatora projekta u školi prof. Senije Badić mnogi su učenici bili jako aktivni u skupljanju i redovitom punjenju spremnika.

Pročitajte cijeli tekst pod opširnije.

Nakon prve akcije najmarljiviji FRIŠkići iz škole proglašeni su učenici 2.a razreda sa svojim učiteljicama Sonjom Vučić i Krunoslavom Kregar. Nagrađeni su odlaskom u kino gdje su gledali film „Uzbuna na Zelenom Vrhu“.
Zajednička akcija skupljanja starih baterija ide dalje, na Jabukovcu FRIŠ-ovi spremnici se pune, akumulatori odvoze i sve to uz pjesmu:

Marljivo skupljamo baterije
da oko nas sve bude ljepše,
čišće, blistavije!

Tu smo svi kao jedan,
maleni razred,
ali vrijedan!

Ništa nam nije teško
za djecu, ljude, zemaljske osmijehe
za projekt "Friško“, "Friško"!;
I nagradu smo osvojili mi,
al' ništa ljepše
od dječje savjesne RADOSTI.

objavio: Alen Horvat   datum: 1. 3. 2017.