Događanja u školskoj godini 2016./17.

STEM revolucija u našoj školi!

BBC micro:bitovi stigli su i u OŠ Jabukovac - Zagreb!

BBC micro:bit je uzbudljiva nova tehnologija koju su razvili BBC, Microsoft i drugi partneri upravo s ciljem masovne uključenosti u osnovnim školama, ne samo u STEM području, nego i u dizajnu, umjetnosti i ostalim predmetima.

Voditelj INA Robotika, Ivan Lipanović, ovaj utorak je sudjelovao na micro:bit radionici br. 3 koja se održala u OŠ Julija Klovića.

Simulator možete isprobati na stranici: https://pxt.microbit.org/

Pod opširnije pročitajte što je micro:bit i pogledajte slike.

O micro:bitu

Ova fantastična tehnologija pomiče granice u edukaciji u STEM području, ali i drugim predmetima, kao što su dizajn i umjetnost, a savršeno je pogođena iz mnoštva razloga:

1.      Izrazita jednostavnost, ali istovremeno omogućava veliku kompleksnost projekata, u što se možete uvjeriti primjerice ovdje (i na gornjem linku o idejama).

2.     To znači do sada neviđeno male ulazne barijere za profesore i učenike: svatko može lagano postati kreator digitalnih sadržaja i uzbudljivih projekata, umjesto samo konzumenta.

3.     Ovo se odnosi i na početnu upotrebu: setovi u razrede dolaze već i s baterijama i djeca mogu doslovno za 5' početi stvarati svoje projekte!

4.     Niska cijena, koja nam je omogućila distribuciju masovnih razmjera već sada u Hrvatskoj. Očekujemo da će ih čak 22.000 biti uskoro distribuirano u Hrvatskoj!

5.     Izrazito bogat ekosustav, pogledajte samo kako napredna, ali jednostavna za upotrebu, programerska okružja nudi, a partneri koji stoje iza micro:bita garantiraju i sjajan daljnji razvoj (BBC, Microsoft, Amazon, Samsung, British Council ...)

6.     Izrazita kompatibilnost sa svakim mogućim kurikulumom u ICT ili STEM općenito, što možete vidjeti primjerice ovdje ili ovdje

objavio: Alen Horvat   datum: 3. 3. 2017.