Događanja u školskoj godini 2016./17.

Ne propuštamo djelovati human(itar)no

Prodajnom akcijom u četvrtak 30. ožujka naša se je škola pridružila nizu podupiratelja „Krijesnice“, udruge za pomoć djeci i obiteljima suočenim s malignim bolestima. Učenici su prodavali predmete koje su sami izradili i na taj se način solidarizirali s pogođenim vršnjacima i njihovim obiteljima. Od početka školske godine naša je škola ostvarila suradnju s nekoliko humanitarnih organizacija. Tako smo ujesen prodajom gumica za brisanje...

...sa znakom Crvenoga križa podržali djelovanje te organizacije, a upravo je počela slična proljetna akcija. U prigodi božićnih i novogodišnjih blagdana škola se je još jednom uključila u akciju „Za 1000 radosti“ koju provodi Hrvatski Caritas. Ove su se godine prodavale narukvice u različitim bojama i s prigodnim porukama. Prigodnom prodajom jabuka kao simbola naše škole, također urešenih poticajnim porukama, škola je ostvarila suradnju s UNICEF-ovim projektom „Škole za Afriku“. I ove se godine prikupljaju plastični čepovi u korist Udruge oboljelih od leukemije i limfoma, a nije izostala ni dugogodišnja suradnja s udrugom „Kap dobrote“ koja brine o starim i nemoćnim osobama. Učenici su ukrašavali vrećice koje udruga koristi za božićne i uskrsne pakete za svoje korisnike.

objavio: Alen Horvat   datum: 2. 4. 2017.