Događanja u školskoj godini 2016./17.

„Nema knjige, a da se u njoj nešto dobro ne nađe.“ (Cervantes)

BRAVO ZA NAŠE NAJČITATELJICE

Završio je ovogodišnji projekt „ Poticanje čitanja na Jabukovcu“. Naše sedmašice su i ove školske godine bile željne dobre literature te su postigle prave rekorde u pročitanim stranicama knjiga po vlastitom izboru. Prvoplasirana je NINA BOSAK s pročitanih 29 506 stranica, drugoplasirana je DORA MARKOVINOVIĆ s 20 764 stranica, a treća je ANJA NOVOSAD s  6 758 stranica.

Naše NAJčitateljice nagrađene su vrijednim knjigama kojima  počinje njihovo novo putovanje u svijet knjige! Želimo im SRETAN PUT!

Koordinatorica projekta: Senija Badić, prof.

Volimo putovati, družiti se, maštati…To možemo činiti čitajući. Pruža nam se prilika da putujemo cijelim svjetskim carstvom knjige, u sve dijelove svijeta tehnike, prirode i umjetnosti, da zavirimo u prošlost i budućnost najrazličitijih ljudi. Pravi čitatelj uživa u tom carstvu jer mu ono pomaže da jasnije razmišlja i lakše uči. Ponesite knjigu sa sobom na odmor. Onaj tko čita barem pola sata na dan, s radošću će osjetiti kako postaje sve maštovitiji, jači i duhovno bogatiji.

objavio: Alen Horvat   datum: 15. 6. 2017.