Događanja u školskoj godini 2017./18.

ČITANJE NE DOLAZI U PITANJE - Nacionalni kviz za poticanje čitanja (on line)

U organizaciji Knjižnica grada Zagreba - Hrvatskog centra za dječju knjigu i Odjela za djecu i mladGradske knjižnice s Mediotekom, provodi se kviz za poticanje čitanja u Mjesecu hrvatske knjige 2017. Ove godine posvećen je enciklopedistici. Kviz je namijenjen učenicima viših razreda osnovne škole. Potrebno je pročitati zanimljive i zabavne knjige za čitanje i proučiti on line izvore.

Upitnik kviza nalazi se na adresi: ...

Upitnik čitatelji popunjavaju na računalu kod kuće ili nekoj dječjoj knjižnici (narodnoj ili školskoj). Rok je 30.10.2017.

Završna svečanost, izvlačenje i dodjela glavne i utješnih nagrada pobjednicima iz svih knjižnica koje su sudjelovale je u srijedu, 15. 11. 2017. u 12 sati, u predvorju Nacionalne i sveučilišne knjižnice, Hrvatske bratske zajednice 4, uz prigodni program.

Za ovaj kviz poslužite se knjigama (po dva primjerka svake knjige su u knjižnici):

Maja Brajko Livaković: Milijunaši
Tihomir Horvat: Mali ratnik
Sanja Pilić: Pošalji mi poruku

objavio: Alen Horvat   datum: 17. 10. 2017.