Događanja u školskoj godini 2017./18.

Radionica kaligrafije uz Međunarodni dan školskih knjižnica

Na Međunarodni dan školskih knjižnica u knjižnici su bile dvije radionice kineske kaligrafije koje je održala Maja Pušić Čerić, akademska grafičarka iz udruge Aiki En - udruge za promicanje skladnog življenja.

Na dvije radionice sudjelovalo je deset učenika 4.a i deset boravkaša 3.a razreda. Učili smo kako držati kist za kaligrafiju i njime pisati/slikati. Učenici su pokušali savladati...

...pisanje/slikanje kineskog znaka koji označava zmaja.

Maja je, uz supruga Ranka, ilustratorica slikovnica naše učiteljice Koraljke Milun - ˝Zmaj Škakljaj´, ˝Vilinski trik˝ i ˝Sofija sova, čuvarica snova˝.

Međunarodni dan školskih knjižnica (International School Library Day) obilježava se u svijetu od 1997., a u Hrvatskoj od 2002. godine, zadnji ponedjeljak u listopadu, dakle svake godine drugog datuma.

Zlatka Belošević

U fotogaleriji pogledajte sve fotografije.

objavio: Alen Horvat   datum: 30. 10. 2017.