Događanja u školskoj godini 2017./18.

Prometna učilica

U ponedjeljak, 6.11.2017. i četvrtak, 9.11.2017., učenici naše škole (5. - 8. r) imali su priliku sudjelovati na radionici pod nazivom "Prometna učilica".

Prometna Učilica je projekt Nacionalnog programa sigurnosti cestovnog prometa pri Ministarstvu unutarnjih poslova, Ministarstva znanosti i obrazovanja, Hrvatske istraživače mreže CARNet i poduzeća Moj Telekom - nositelja projekta, zaduženog za provođenje projekta i organizaciju natjecanja. Namijenjena je učenicima za provjeru znanja o prometnim propisima i pravilima, a cilj projekta jest preventivnim i pravodobnim obrazovanjem povećati razinu prometne kulture te spriječiti stradavanje djece u prometu.

Ciljevi radionica su također:

Ø  upoznati djecu s posebitostima i opasnostima prometnog okruženja oko  škole koju pohađaju

Ø  smanjiti broj prometnih nesreća i stradavanja najugroženijih skupina sudionika u prometu - djece i mladih

Ø  upoznati djecu sa sadržajima Prometne Učilice i potaknuti ih na samostalno korištenje i od doma

Ø  primjerenim sadržajima uključiti roditelje u prometni odgoj djece.

objavio: Alen Horvat   datum: 13. 11. 2017.