Događanja u školskoj godini 2017./18.

PRIMJEĆUJEŠ RAZLIKE ALI NE VIDIŠ SLIČNOSTI?

Film i diskusija na Festivalu tolerancije

U srijedu, 21. veljače 2018. učenici 7. A u pratnji razrednika Igora Tišme, prof. i pedagoginje Karmele Pavalić, prof. nazočili su programu Festivala tolerancije održanog u Centru za kulturu Trešnjevka.

Imali smo priliku pogledati serijal od pet kratkih dokumentarnih portreta djece koja su  unatoč svojim tjelesnim i mentalnim teškoćama u razvoju uspješno integrirana u svoju sredinu te se ističu svojim pozitivnim pristupom. Putem filma “Isti, a različiti“ (Velika Britanija, 2013., redatelj David Barnes) upoznali smo djevojčice s dijabetesom, astmom, Downovim sindromom te dječake s poteškoćama vida i multiplom sklerozom.

Nakon projekcije filma uslijedila je diskusija panelista na temu življenja s invaliditetom te uklapanja mladih osoba s invaliditetom u okolinu.

Susret je bio vrlo edukativan i poučan. Sazmali smo više o tome kako je to živjeti kao mlada osoba koja se razlikuje od drugih, a ujedno je i ista kao drugi. Naučili smo kako pravilno komunicirati i poštivati potrebe osoba s invaliditetom.

Pod opširnije možete vidjeti nekoliko fotografija.

objavio: Alen Horvat   datum: 26. 2. 2018.