Događanja u školskoj godini 2017./18.

OBAVIJEST O UPISU DJECE U I. RAZRED OSNOVNE ŠKOLE ZA ŠKOLSKU GODINU 2018./2019.

U I. razred osnovne škole dužna su upisati se djeca koja će do 1. travnja 2018. godine navršiti 6 godina.

Prije upisa u I. razred osnovne škole dijete je dužno pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja koje će provesti stručno povjerenstvo osnovne škole koju će pohađati prema prijavi prebivališta/boravišta djeteta, odnosno prema Upisnom području osnovnih škola Republike Hrvatske.

Upisno područje OŠ Jabukovac – Zagreb čine ulice:

Arnoldova, Britanski trg, Cmrok, Davor, Donje Prekrižje, Dubravkin put, Golubovac, Gornje Prekrižje, Jabukovac, Jorgovanovićeve stube, Ivana Gorana Kovačića, Kraljevec, Kraljevec 2, Kraljevečki odvojak, Kraljevečki ogranak, Krležin Gvozd, Ivana Kukuljevića, Nazorova, Paunovac, Radnički dol, Rokov perivoj, Rokova, Slavujevac, Šumski prečac, Tuškanac, Vijenac, Vrazovo šetalište 1, Zamenhoffova, Zamenhoffove stube, Zelengaj - neparni brojevi od 1 do 35 i parni broj 2.

Zahtjev za uvrštavanje djeteta u popis školskih obveznika koje nije školski obveznik, a do kraja 2018. godine navršit će 6 godina, roditelj/skrbnik može podnijeti Gradskom uredu za obrazovanje, kulturu i sport, najkasnije do 31. ožujka 2018. godine, nakon čega će u Područnom uredu biti izdano Uvjerenje temeljem kojega dijete može pristupiti utvrđivanju psihofizičkog stanja za upis u I. razred osnovne škole.
                Za dijete koje je bilo uključeno u predškolski program, roditelj/skrbnik dužan je osim Zahtjeva dostaviti i mišljenje stručnog tima predškolske ustanove o psihofizičkom stanju djeteta.

Postupak utvrđivanja psihofizičkog stanja započinje od 31. ožujka 2018., a u slučaju da mu dijete ne može pristupiti u naznačeno vrijeme, roditelj/skrbnik dužan je do 30. svibnja 2018. godine o tome obavijest dostaviti stručnom povjerenstvu škole kojoj prema Upisnom području dijete pripada,  a isto će naknadno utvrditi vrijeme pregleda.

Roditelj ili skrbnik dužan je od 31. ožujka 2018. godine prijaviti dijete nadležnom liječniku škole kako bi dobio upute i točan datum pregleda djeteta u ambulanti.

Za OŠ Jabukovac – Zagreb nadležna je:
Služba za školsku i adolescentnu medicinu
Medveščak – Laginjina 16
Telefon: 4843 – 818
Ivanka Koder Krištof, dr. med.
spec. školske medicine
Parni datumi 18,00 – 19,00
Neparni datumi 12,00 – 13,00

Od 31. ožujka 2018. godine roditelj ili skrbnik telefonskim pozivom naručuje dijete na utvrđivanje psihofizičkog stanja djeteta radi upisa u 1. razred u školi.

Kontakt osobe u OŠ Jabukovac – Zagreb:
Karmela Pavalić, pedagog
Maja Maček, edukacijski rehabilitator
Telefon: 48 38 811, 48 34 390, 48 34 391
Ponedjeljak  8,00 - 14,00
Utorak -  petak  8,00  – 17,30

Upis djece u I. razred osnovne škole za školsku godinu 2018./2019 u svim osnovnim školama na području Grada Zagreba,  provodit će se 14., 15. i 16. lipnja  2018. godine.

objavio: Alen Horvat   datum: 15. 6. 2018.