Korisnik:
Lozinka:
Dnevna bolnica u Kukuljevićevoj ulici

Povijest

Škola u Bolnici započela je s radom 1995. godine. Te je godine OŠ Jabukovac-Zagreb krenula s izvođenjem nastave u jednom kombiniranom razrednom odjelu za učenike od 1. - 8. razreda smještene na zatvorenom bolničkom odjelu. Nažalost, u narednim godinama se povećavao broj učenika koji su boravili na odjelu, te je 2005. godine otvoren još jedan odjel. Od tada su djelovala dva kombinirana razredna odjela: jedan za učenike od 1. - 4. razreda i jedan za učenike od 5. - 8. razreda.

Usko surađujući s Bolnicom i Gradskim uredom za obrazovanje, kulturu i sport i odlukom Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta od 2015. godine Škola je započela s radom i u Dnevnoj bolnici.

Dnevna bolnica je organizirana u dvije smjene za učenike u dva kombinirana razredna odjela: jedan za učenike od 1. - 4. razreda, a drugi za učenike od 5. - 8. razreda.

Škola u bolnici

Ustavom Republike Hrvatske svako dijete ima pravo na osnovno obrazovanje. To vrijedi i za djecu koja se zbog zdravstvenih poteškoća zadržavaju na bolničkom liječenju. Za učenike koji su hospitalizirani imamo jedan cilj: kroz nastavu u bolnici pružiti im druženje i učenje potrebno za nastavak školovanja, te spriječiti strah od povratka u matičnu školu nakon izbivanja s nastave.

Škola u bolnici nastoji omogućiti svakom učeniku nastavak učenja u skladu s propisanim nastavnim planom i programom.

Uključivanje djeteta u rad Škole u bolnici doprinijeti će njegovom psihičkom, emocionalnom i socijalnom oporavku, osiguravajući mu poticajno okruženje i vezu sa svakodnevnim životom izvan bolnice.

Škola djeluje u kombiniranim razrednim odjelima za potrebe kliničkog liječenja i Dnevne bolnice. Razredni odjeli kombinirani su za učenike od 1. - 4. razreda i za učenike od 5. - 8. razreda.

Kombinirani razredni odjel 1.-4. razreda Bolnički odjel: Učiteljica Iva Zelenika - na zamjeni učiteljica Suzana Plavec
Kombinirani razredni odjel 5.-8. razreda Bolnički odjel:

HRVATSKI JEZIK

DANIEL MOLNAR

TEHNIČKA KULTURA
IVICA ŠVALJEK

INFORMATIKA (5. I 6. RAZRED)
ALEN HORVAT

NJEMAČKI JEZIK
VIŠNJA NAZOR

VJERONAUK
SANDRA ERIĆ

Kombinirani razredni odjel: 1.-4. razreda Dnevna Bolnica: Učiteljica Verica Zagoršak - na zamjeni učiteljica Antonia Kelava
Kombinirani razredni odjel 5.-8. razreda Dnevna bolnica:

HRVATSKI JEZIK

IVICA ŠVALJEK

TJELESNA I ZDRAVSTVENA KULTURA
DAVORKA SKRAČIĆ

INFORMATIKA (5. I 6. RAZRED)
ALEN HORVAT

NJEMAČKI JEZIK
VIŠNJA NAZOR

VJERONAUK
SANDRA ERIĆ

Organizacija nastave i praćenje uspjeha

Škola je u sustavu e-Dnevnika te je roditeljima i školama lako vidljivo pedagoško praćenje učenika. Evidencija se vodi za svakog učenika pojedinačno,  a ne za razred.

Školama koje nisu u sustavu e-Dnevnika naši učitelji poštom šalju izvješća o radu  i uspjehu učenika.

Raspored za dnevnu bolnicu:

Raspored za kliniku: