SANDUČIĆ POVJERENJA

Dragi učenici,
za svaki problem ili teškoću postoji rješenje.
Ukoliko vas nešto muči, zabrinuti ste, ne osjećate se ugodno, teško se nosite u odnosima s vršnjacima ili doživljavate neku vrstu nasilja podijelite to u školi s odraslom osobom kojoj vjerujete, razrednikom, učiteljem ili stručnim suradnicama. Zajedno ćemo pronaći rješenje jer niste sami.
Ako vam je tako lakše izraziti se, na polukatu ćete naći mali bijeli poštanski sandučić, naš sandučić povjerenja u koji možete staviti svoje napisano razmišljanje, osjećaj, pitanje ili brigu. Na papir napišite i svoju izmišljenu šifru pod kojom ćete moći pročitati odgovor i savjet školske pedagoginje na oglasnoj ploči pored sandučića. Neka to pismo bude prvi korak prema rješavanju problema koji vas muči.
Važno je da se u našoj maloj školi svi osjećamo sigurno i ugodno, da se problemi koji nas muče rješavaju te vas pozivamo da s povjerenjem u sandučić ubacite svoje pismo.
Odgovor i savjet dobit će svako pristojno i dobronamjerno pismo.

Vaša pedagoginja