Događanja u školskoj godini 2016./17.

PREVENTIVNA ZDRAVSTVENA ZAŠTITA UČENIKA U OSNOVNOJ ŠKOLI

Dragi roditelji,

u nastavku teksta pročitajte obavijesti školske liječnice koje se odnose na:

- Preventivnu zdravstvenu zaštitu učenika u osnovnoj školi

- Pregled za upis u I. razred

- Program obaveznog cijepljenja školske djece i mladeži protiv zaraznih bolesti u RH u periodu od 2016.-2018.

PREGLED ZA UPIS U   I  RAZRED

I  RAZRED Zdravstveni odgoj:  Higijena usne šupljine i zubi
III RAZRED Screening: oštrina vida i vid na boje, visina, težina
III  RAZRED Zdravstveni odgoj: Prehrana
V  RAZRED Sistematski pregled
  Zdravstveni odgoj:  Pubertet
VI   RAZRED Screening deformacija kralježnice, tjelesna težina i visina
VIII  RAZRED Sistematski pregled (namjenski)
  Zdravstveni odgoj: Izbor zanimanja i zdravstvene kontraindikacije

PREDAVANJA za roditelje i prisustvovanje školskog liječnika na roditeljskim

sastancima te nastavničkim vijećima. Osim navedenog zdravstveni odgoj se

u dogovoru sa stručnom službom škole može proširiti, prilagoditi potrebama

učenika.

SAVJETOVALIŠTE za probleme učenja, ponašanja, mentalnog zdravlja, kroničnih bolesti, reproduktivnog zdravlja u dogovorenim terminima u ambulanti.

PROGRAM OBVEZNOG CIJEPLJENJA ŠKOLSKE DJECE I MLADEŽI PROTIV ZARAZNIH BOLESTI U REPUBLICI HRVATSKOJ u periodu od 2016-2018

1. Pri upisu u I razred-------------------------------------- Ospice, Rubeola, Zaušnjaci

2. U I razredu---------------------------------------------------------------- Dječja paraliza

3. VI razred----------------------------Hepatitis B u tri doze po shemi : 0-1- 6 mjeseci

4. VIII razred----------------------------------------Difterija, Tetanus i Dječja paraliza

Ovo je kalendar cijepljenja prema trenutno važećem Zakonu o zaštiti pučanstva od zaraznih bolesti članak 40.(N.N.79/07) te Pravilnika o načinu provođenja imunizacije, seroprofilakse, kemoprofilakse protiv zaraznih bolesti .Moguće su promjene ovisno o epidemiološkoj situaciji pa se neka cjepiva mogu ukinuti ali i uvesti nova - ovisno o stanju zaraznih bolesti u Hrvatskoj. O tome ćete biti pravovremeno obaviješteni.

ISKAZNICA IMUNIZACIJE koju imate od rođenja djeteta, vaše je vlasništvo i služi da se u nju unose podatci o izvršenom cijepljenju i docjepljivanju u školi ili ambulanti.

OBAVEZNI STE ISKAZNICU DONIJETI NA SVAKO CIJEPLJENJE. Polaskom u školu školski liječnici postaju jedini cjepitelji školskog djeteta, međutim učenici koji su prema kalendaru cijepljeni kod svog izabranog liječnika i o tome donesu potvrdu (u “iskaznici imunizacije”) izuzimaju se od cijepljenja u školi.

ZAVOD ZA JAVNO ZDRAVSTVO „ DR A.  ŠTAMPAR”;
ŠKOLSKA AMBULANTA CENTAR;  LAGINJINA 16

tel: 4843-818

DR KODER-KRIŠTOF IVANKA
Specijalist školske medicine

Neparni datumi  ujutro
Parni datumi poslije podne

Sve pacijente naručujemo jer dio radnog vremena provodimo u školi.

objavio: Alen Horvat   datum: 7. 9. 2016.