Događanja u školskoj godini 2016./17.

PLUS ZA PRIRODU

FRIŠKIĆI  2.a – najbolji mali ekolozi u prvoj akciji Skupljajmo zajedno stare baterije

Dragi prijatelji Škole i prirode, pozivamo vas da se odazovete kao i do sada.

U tijeku je druga akcija koja traje do 3. travnja 2017.

To je plus za vas, plus za nas i plus za prirodu!

Prema riječima inicijatora i koordinatora projekta u školi prof. Senije Badić mnogi su učenici bili jako aktivni u skupljanju i redovitom punjenju spremnika. Već u prvoj akciji za samo dva tjedna skupili smo 53 kg baterija. Nakon prve akcije najmarljiviji FRIŠkići proglašeni su učenici 2.a razreda sa svojim učiteljicama Sonjom Vučić i Krunoslavom Kregar. Nagrađeni su odlaskom u kino gdje su gledali film „Uzbuna na Zelenom Vrhu“.

Projektu Skupljajmo zajedno stare baterije pridružili smo se od drugog polugodišta ove  školske godine i mi, učenici i djelatnici  OŠ Jabukovac iz Zagreba. Iz tjedna u tjedan pokazujemo da smo spremni ekološki djelovati i tako očuvati prirodni okoliš. Sudjelujući u skupljanju i zbrinjavanju starih baterija, učenici su potaknuli svoje roditelje, susjede i prijatelje da se uključe u akciju. Zajednička akcija skupljanja starih baterija ide dalje, na Jabukovcu FRIŠ-ovi spremnici se pune, akumulatori odvoze i sve to uz pjesmu:

Marljivo skupljamo baterije
da oko nas sve bude ljepše,
čišće, blistavije!

Ništa nam nije teško
za djecu, ljude, zemaljske osmijehe
za projekt "Friško“ , "Friško"!
Tu smo svi kao jedan,
maleni razred,
ali vrijedan!

I nagradu smo osvojili mi,
al' ništa ljepše
od dječje savjesne RADOSTI.

(Pjesmu napisala: Sonja Vučić, prof.)

objavio: Alen Horvat   datum: 5. 3. 2017.