Događanja u školskoj godini 2016./17.

Noć knjige 2017. - radionica stripa

U utorak 25. travnja 2017. obilježili smo Noć knjige, manifestaciju povodom Međunarodnog dana knjige i autorskih prava i Dana hrvatske knjige koji se slave 23. travnja.

Radionicu stripa za učenike 2.a i 4.a razreda održala je Ivana Glavaš Bakija iz izdavačke kuće Iris Illyrica.

Strip je priča ispričana nizom slika koje prati dijalog i / ili objašnjenja. Postoje i stripovi samo u slikama, bez teksta.

Na radionici smo saznali...

Na radionici smo saznali osnove stvaranja stripa. Strip se sastoji od niza kadrova / sličica povezanih u cjelinu.

Strip je rijetko djelo samo jednog umjetnika. Obično je nekoliko osoba uključeno u njegovu izradu – crtač likova / karaktera, tekstopisac, osobe zadužene za boju i tuš.

Strip nazivamo ˝deveta umjetnost˝ jer povezuje likovnu, dramsku i književnu umjetnost.

Zlatka Belošević

objavio: Alen Horvat   datum: 1. 5. 2017.