Plastičnim čepovima do skupih lijekova Prikupljanje plastičnih čepova za Udrugu oboljelih od leukemije i limfoma iz Čakovca

I ove školske godine sakupljamo plastične čepova za Udrugu oboljelih od leukemije i limfoma (UOLL). U ovoj akciji nam se pridružila OŠ Miroslava Krleže.

Cilj projekta je na ekološko prihvatljiv način prikupiti novac za liječenje, boravak obitelji u blizini mjesta liječenja, financiranje skupih lijekova, kupnja medicinskih pomagala i drugog vezano za liječenje i brzi oporavak.

Projekt se provodi od 2013. godine. Ponekad je potrebno sakupiti 7000 kg čepova za jedan skupi lijek. Za 1 kg čepova dobi se 1,5 kn.

Prikupljanje plastičnih čepova čuva se i štiti okoliš od zagađenja. U obzir dolaze sve vrste plastičnih čepova i poklopaca.

Sakupljene čepove možete i sami poslati poštom na adresu udruge – UOLL, Ulica Josipa Jurja Strossmayera 9, 40 000 Čakovec.

Na fotografijama možete vidjeti kutije sa zapakiranim čepovima koji čekaju prevoz do Čakovca. Posebno bi pohvalili učenike 3.a razreda koji su se istakli u ovoj akciji.

Sakupljanjem plastičnih čepova građani mogu pomoći oboljelima od leukemije i limfoma, članak u Nacionalu od 28.8.2021. (pristupljeno 1.12.2021.)

Zlatka Belošević, knjižničarka

objavio: Ivica Švaljek   datum: 3. 12. 2021.