Radno vrijeme knjižnice

srijeda 8-14

četvrtak 8-14

petak 8-14

utorak* - prvi utorak u mjesecu je knjižnica zatvorena zbog sudjelovanja na Info utorku u KGZ-u, ovisi o trenutnoj epidemiološkoj situaciji

Izložbe i zbivanja

Dva smijeha, izložba uz 90 godina rođenja Sučane Škrinjarić (1931. – 2004.)

U vitrinama škole možete pogledati izložbu knjiga Sunčane Škrinjarić uz 90 godina rođenja. Bila je književnica za djecu i odrasle. Rođena je 11. prosinca 1931. u Zagrebu, a umrla je 21. travnja 2004.

Pisala je priče, bajke, igrokaze. Njene priče često su služile kao scenarističke podloge za filmove i televizijske serije. Autorica je scenarija za prvi hrvatski dugometražni crtani film Čudesna šuma.

Djela: Plesna haljina žutog maslačka, Zimska bajka, Kaktus bajke, Čudesna šuma, Pisac i vrijeme, Slikar u šumi, Ljeto u modrom, Pisac i princeza, Ulica predaka, Kazališna kavana, Začuđena zemlja i oko nje. Pisala je i igrokaze (Čovjek koji je postao gljiva, Zeleni šešir, Slon u gradu, Bajka o maslačku i Ludi lampion).

Romani i priče za odrasle: Pasji put, Jogging u nebo, Čarobni prosjak, Noć s vodenjakom i Cvijeće u listopadu.

Nagrade: dobitnica je nagrade za književnost Grigor Vitez 1970., 1978. i 1983., a 1981. dobila je nagradu Ivana Brlić Mažuranić. Godine 1999. nominirana je za svjetsku nagradu za književnost za djecu i mlade Hans Christian Andersen (Mali Nobel).

Priča o dva smijeha, pročitajte priču!

Zlatka Belošević

objavio: Ivica Švaljek   datum: 29. 11. 2021.