Radno vrijeme knjižnice

srijeda 8-14

četvrtak 8-14

petak 8-14

utorak* - prvi utorak u mjesecu je knjižnica zatvorena zbog sudjelovanja na Info utorku u KGZ-u, ovisi o trenutnoj epidemiološkoj situaciji

Izložbe i zbivanja

On line susret s Udrugom Korablja -Arka

U utorak, 23. studenog, nam se preko Zoom aplikacije predstavila Udruga Korablja – Arka iz Zagreba. Održane su dvije radionice za učenike 4.a i 4. b.

To je zajednica osoba sa i bez intelektualnih teškoća, a povezana je s drugim međunarodnim zajednicama u federaciju L´Arche International. Djeluju u istočnom dijelu Zagreba.

U sklopu predstavljanja sudjelovala je i njihova volonterka, gospođa Željka Horvat-Vukelja, spisateljica za djecu. Ona nam je pročitala slikovnice Cile Baričević ˝Priča o Vedranu˝. Priča je to o osobi s intelektualnim teškoćama kojom se pokušava djeci približiti svijet osoba s intelektualnim teškoćama.

Slavenka Milinović pokazala nam je prezentaciju i vodila po radionici te uz članove Korablje prikazala njihov rad. Na radionici su sudjelovale dvije Tee iz Korablje, Ante i Ladislav.

Korablja organizira poludnevni boravak - radionice svakim danom (osim srijede) od 8,30 do 12,30. U radionicama se provode različite aktivnosti: izrada nakita, krunica, čestitki, pozivnica, adventskih vijenaca itd. Zajedno odlaze u šetnje, muzeje, kupovinu, slave rođendane, gostuju u školama grada Zagreba gdje održavaju edukativne radionice s djecom i na taj način ih upoznavanju sa svojim radom. Organiziraju sajmove rabljenih stvari. U radu im pomažu volonteri različitih dobnih skupina koji prolaze edukaciju kako pomoći osobama s intelektualnim teškoćama.

Organiziraju susrete zajednice srijedom popodne, a u doba pandemije druže se i preko Zooma.

U Arkinim radionicama osmislili su kao dio radne terapije i svoju marku M´arka – niz proizvoda za svakodnevno korištenje (majice, torbe, rokovnike, kasice, krunice, nakit i dr.).

Zlatka Belošević

objavio: Ivica Švaljek   datum: 29. 11. 2021.