Radno vrijeme knjižnice

srijeda 8-14

četvrtak 8-14

petak 8-14

utorak* - prvi utorak u mjesecu je knjižnica zatvorena zbog sudjelovanja na Info utorku u KGZ-u, ovisi o trenutnoj epidemiološkoj situaciji

Izložbe i zbivanja

Tri medvjeda i gitara

Projekti započeti u Godini čitanja nastavljaju se u 2022. godini. Počela je provedba programa Rođeni za čitanje namijenjenog najmlađima – promicanje čitanje od najranije dobi.

Učenici 1.a čitali su slikovnicu ˝Tri medvjeda i gitara˝ hrvatskog pisca Ludwiga Bauera. Na panou uz knjižnicu možete pogledati njihove radove.

Ludwig Bauer, hrvatski književnik, urednik, prevoditelj, rodio se 1941. u Sisku, diplomirao je slavistiku u Zagrebu, školovao se u Pragu i Bratislavi, a živio u Parizu, Londonu, Washingtonu i Beču. Danas živi i radi u Zagrebu. Prevodio je knjige, bio je učitelj, urednik izdavačke kuće i književnog časopisa, scenarist crtanih filmova (Profesor Baltazar), priredio je i uredio različite knjige.

Za djecu je napisao: Tri medvjeda i gitara, Parnjača Columbina, Poliglot i pas.

Djela za odrasle: Kratka kronika porodice Weber, Biserje za Karolinu, Partitura za čarobnu flautu, Toranj kiselih jabuka, Šoferi, Karusel, Trag u travi, Trik, Muškarac u žutom kaputu ...

Zlatka Belošević

objavio: Ivica Švaljek   datum: 17. 2. 2022.