Radno vrijeme knjižnice

srijeda 8-14

četvrtak 8-14

petak 8-14

utorak* - prvi utorak u mjesecu je knjižnica zatvorena zbog sudjelovanja na Info utorku u KGZ-u, ovisi o trenutnoj epidemiološkoj situaciji

Izložbe i zbivanja

Ftičeki se ženiju

Izložba kaširanih licitarskih srca, slikovnica i knjiga s ljubavnom tematikom uz Međunarodni dan darivanja knjiga, 14. veljače, nalazi se u vitrini u holu škole. Obilježavanje ovog dana pokrenula je dječja spisateljica Amy Broadmoore 2012. godine.

Blagdan sv. Valentina obilježava se 14. veljače. Sveti Valentin je zaštitnik zaljubljenih, zaručenih i vjenčanih, epileptičara, pčelara, putovanja, oboljelih od kuge i onih koje more nesvjestice.

U Međimurju su se djeci na taj dan u dvorištima ostavljala peciva u obliku ptičica jer je to dan kada se ˝ftičeki ženiju˝. Djeca bi taj dan bosa po vrtu tražila ptičice (peciva) i kad bi ih našla dobila bi crvene čizmice (crvene čizmice su bile ozeble nožice).

Recept za ˝ftičeke˝možete naći na ovdje.

Zlatka Belošević

objavio: Ivica Švaljek   datum: 17. 2. 2022.