Radno vrijeme knjižnice

srijeda 8-14

četvrtak 8-14

petak 8-14

utorak* - prvi utorak u mjesecu je knjižnica zatvorena zbog sudjelovanja na Info utorku u KGZ-u, ovisi o trenutnoj epidemiološkoj situaciji

Izložbe i zbivanja

Besplatan upis djece u Knjižnice grada Zagreba

Knjižnice grada Zagreba omogućuju besplatan upis djece do 15 godina starosti u KGZ. Djecu mogu upisati roditelji, skrbnici ili staratelji uz predočenje svoje osobne iskaznice i dokumenta djeteta (zdravstvena iskaznica i sl.). KGZ ima razgranatu mrežu knjižnica po cijelom gradu, Zagrebačkoj županiji i gradu Zaprešiću kao i dva bibliobusa od kojih jedan ima stajalište okretištu autobusa u ulici Kraljevac. Iskaznica vrijedi godinu dana pa je potom potrebno produžiti članstvo.

Članstvo se može ostvariti ili obnoviti online slanjem maila na upis@kgz.hr.

Osobe koje imaju problema sa čitanjem crnog tiska (oštećenje vida, motoričke smetnje, disleksija i sl.) mogu koristiti usluge Hrvatske knjižnice za slijepe osobe.

www.kgz.hr

Zlatka Belošević

objavio: Ivica Švaljek   datum: 2. 10. 2023.