Radno vrijeme knjižnice

srijeda 8-14

četvrtak 8-14

petak 8-14

utorak* - prvi utorak u mjesecu je knjižnica zatvorena zbog sudjelovanja na Info utorku u KGZ-u, ovisi o trenutnoj epidemiološkoj situaciji

Izložbe i zbivanja

Črleni lajbek moj

U holu škole možete pogledati izložbu koja je nastala u suradnji s Ansamblom narodnih pjesama i plesova LADO. Tijekom rujna i listopada obilježavaju se Dani europske baštine pa se i naša škola priključila toj manifestaciji.

Izloženi su muški i ženski prsluci narodnih nošnji kontinentalne Hrvatske (Zagrebačko Prigorje, Posavina, Pokuplje i Podravina). Izloženi su i dijelovi posavske ženske nošnje, vezeni ručnici i stolnjaci te pribor i materijal koji se koristio i još uvijek koristi za izradu narodnih nošnji i posoblja.

Na panoima možete vidjeti likovunedjeljakne radove učenika viših razreda koji su nastali inspirirani izloženim predmetima i fotografijama narodnih nošnji Hrvatske.

Hvala svima koji su se odazvali za posudbu izložaka!

Izložba se može pogledati do 7. studenog 2023.

Ansamblom narodnih pjesama i plesova LADO

Dani europske baštine

Zlatka Belošević

objavio: Ivica Švaljek   datum: 2. 10. 2023.