Radno vrijeme knjižnice

srijeda 8-14

četvrtak 8-14

petak 8-14

utorak* - prvi utorak u mjesecu je knjižnica zatvorena zbog sudjelovanja na Info utorku u KGZ-u, ovisi o trenutnoj epidemiološkoj situaciji

Izložbe i zbivanja

Djevojčica sa širom otvorenim očima

Učenici 3.b s učiteljicom Martinom Šoštarić pozvani su na predstavljanje slikovnice Djevojčica sa širom otvorenim očima 20.10.2023. u knjižnicu Bogdan Ogrizović. U pratnji nam je bila naša knjižničarka Zlatka Belošević.

Riječ je o projektu u okviru kojeg je Europska komisija izradila slikovnicu za djecu na temu prava djece žrtava rata, izbjeglih iz Ukrajine. Ideja  slikovnice je djeci, njihovim roditeljima i učiteljima u Hrvatskoj koji se susreću s djecom iz Ukrajine pomoći da bolje razumiju situaciju iz koje ona dolaze, da pronađu najbolji način na koji im pristupiti te im olakšati integraciju u novu zajednicu, među njihove vršnjake i školske kolege. Slikovnica je namijenjena djeci (Hrvatima i Ukrajincima izbjeglima u Hrvatsku) u dobi od 7 do 10 godina, a dostupna će biti na hrvatskom i ukrajinskom jeziku.

Učenici su bili vrlo zainteresirani, aktivni, sudjelovali u razgovoru nakon čitanja slikovnice.

Nakon promocije smo prošetali gradom, zasladili se u jednoj slastičarnici te obišli neke znamenitosti našega grada (koje smo spominjali na INA Povijest grada Zagreba). Sve smo obišli pješice. Svakako jedna jako dobra i poželjna izvanučionička nastava. 😊

objavio: Ivica Švaljek   datum: 10. 11. 2023.